Sercan Rona

Eylül Ayı Doğum Taşı: Safir Taşı Nedir?

Safir Taşı

Değerli taşlar dünya üzerinde sınırlı sayıda var olan ve sahip oldukları özelliklerle pek çok kişinin ilgi odağı haline gelmiş durumda. Çok eski medeniyetlerden günümüze gelene kadar birçok kişi tarafından bu taşların şifalı olduğunu düşünülüyor. Özellikle de son dönemlerde aksesuar ve takılarda sıklıkla tercih ediliyor. Yer altından ya da belli bölgelerden çıkarılan bu taşlar herhangi bir şekilde işlenmemiştir. Bu nedenle kendi enerjilerini koruduklarına inanılmaktadır. Son dönemlerde oldukça popüler olan taşlardan bir tanesi de doğum taşı olarak bilinmektedir. Bu taş çeşidi burç veya aya göre doğum dönemini temsil eden taşlardan oluşur. Bu taş çeşidi arasında en göze çarpanlarından bir tanesi ise Eylül ayı doğum taşı olarak bilinmekte. Peki nedir bu taşın özellikleri? Gelin hep beraber bakalım.

Eylül Ayı Doğum Taşı Özellikleri

Doğal taşlar arasında önemli bir yere sahip olan Eylül ayı doğum taşı farklı özellikleri bünyesinde barındırıyor. Safir olarak da bilinen bu taş geçmiş dönemlerden günümüze bilgelik taşı adıyla da gelmiş. Sahip olduğu özellikler bu doğal taşın ilgi odağı olmasının nedenleri arasında bulunuyor. Safir taşının bilinen özellikleri ise şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Sadakat ve aşk denilince akla gelen ilk doğal taşlardandır. Romantizm odaklı olan bu taş ilişkilerde sadakatin simgesi haline gelmiştir.
  • Aynı zamanda cömertliği de temsil etmektedir.
  • Metafizik denge ve ruhsal gelişimle bağlantılıdır.
  • Özellikle depresyon ve aşırı gergin ruh halinden korunmak amaçlı kullanılmaktadır.
  • Bütün bunların yanı sıra şifa kaynağı olarak da bilinmektedir. Kan hücrelerinde meydana gelen hasarlarda tedaviye destekleyici etkisi olduğu kabul edilmektedir.

Değerli taşlar arasında önemli bir yer tutan bilgelik taşı sahip olduğu özelliklerle pek çok kişi tarafından sıklıkla kullanılmaya devam ediliyor.

Safir Taşı Karakter Özellikleri Nelerdir?

Değerli taşlar doğum tarihine ve burçlara göre kişilerin karakterleri üzerinde etki gösterir. Her bir taş farklı bir karakter ve kişilik özelliğini simgelemektedir. Benzer şekilde safir taşının da simgelediği bazı karakter özellikleri bulunmaktadır. Genel inanışa göre safir taşı hoşgörülü, saygılı ve dakik karakterleri kişileri temsil etmektedir.

Benzer Yazılar