Sercan Rona

Baget Yüzük Özellikleri ve Fiyatları

Baget Yüzük

Pırlanta kesim ve şekilleri itibariyle oldukça farklı tipte pırlanta çeşidi mevcuttur. Bu şekillerden en çok bilinen yuvarlak kesim olarak adlandırılan standart tektaş pırlanta yüzüklerde kullanılan şekildir. Bunun haricinde prenses, emerald, oval, kalp, markiz, damla ve baget kesim pırlanta şekilleri mevcuttur. Yuvarlak kesimden dışında kadınlar tarafından rağbet gören bir diğer pırlanta şekli de baget kesimdir. Baget pırlanta yüzük özellikleri ve fiyatları merak edilen konulardan biri olmuştur.

Baget Kesim Pırlanta

Aksesuar tasarımları içinde oldukça beğenilen baget kesim yüzükler dışında baget kesim kolye, bileklik ve küpe modelleri de oldukça beğeni gören takılar arasında yer almaktadır. Baget kesim değerli renkli taşlar arasında da oldukça tercih edilen bir kesim şeklidir. Aynı zamanda evlilik teklifi, yıldönümü gibi özel zamanlarda tektaş pırlanta yüzük haricinde farklılık isteyenler için pırlanta baget kesim yüzükler iyi bir seçim olacaktır.

Baget Kesim Özellikleri

Baget kesim şeklinde olan taş; keskin köşelere sahip, dikdörtgen şekline yakın bir biçimdedir. En çok pırlanta kesimi için kullanılan bu şekil aynı zamanda değerli renkli taşlar arasında da tercih edilen bir kesim şeklidir. Ayrıca hem gündelik hem de özel günlerde baget kesim yüzükleri tercih edilebilir. Bu kesim şekli parlaklığını karat ağırlığından almaktadır.

 

Baget Kesim Modelleri

Birbirinden özel tasarımlara sahip baget kesim taşların kullanıldığı yüzük modelleri mevcuttur. Bunlardan bazıları baget kesim pırlanta tektaş yüzük, yarımtur ve fantezi yüzük modelleri gibi özel tasarımlar mevcuttur. Yine pırlanta dışında safir, zümrüt ve yakut yüzük modelleri de, baget kesim renkli taşların kullanıldığı modellerdir.

Baget Kesim Fiyatları

Pırlanta kesiminde oldukça talep gören baget kesim modelleri oldukça geniş yelpazeye sahiptirler. Pırlanta yüzüklerde fiyatı belirleyen ana etkenler karat, renk ve berraklık değerleridir. Bütçenize en uygun baget kesim yüzüklerin seçimi için bize ulaşabilirsiniz.

Gerçek Baget Pırlanta Yüzük Nasıl Anlaşılır?

Pırlanta yüzük almadan önce iyi araştırmalı ya da güvendiğimiz tecrübeli kişilerden yardım alınmalıdır. En ufak bir hata kötü bir deneyim yaşamanıza sebep olabilmektedir. Baget pırlanta yüzüğü alırken dikkat edilmesi gereken ilk konu gerçek olup olmadığıdır. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz önceki “Gerçek Pırlanta Tektaş Yüzük Nasıl Anlaşılır?” yazımızı okuyabilirsiniz.