Sercan Rona

Yüzük Ölçüsü Hesaplama Yöntemleri

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

Eşsiz güzelliğe sahip yüzüklerin seçiminde taşın karat boyutu karar verilmesi gereken önemli bir konudur. Bütçe ve tarzınız bu konuda daha hızlı karar vermenizi sağlayacaktır. Beğendiğiniz bir yüzüğü internetten sipariş vermek isterseniz, önünüze önemli bir engel daha çıkabilmektedir. Buda yüzük ölçüsüdür. Yüzük ölçünüzü bilmiyorsanız veya yüzük ölçünüzden emin değilseniz yazımızda bahsedeceğimiz yöntemleri denemenizi öneriyoruz. Bunun için evde veya online yüzük ölçüsü hesaplama yöntemlerini sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bir çoğumuz yüzük ölçüsünü unutabilmektedir. Bir kısmımızda zaman içerisinde (kilo gibi) fiziksel değişimler yaşayabilir bu da parmak ölçülerinde değişikliklere yol açabilmektedir. Bu nedenle size bahsedeceğimiz yüzük ölçüsü hesaplama yöntemlerinden birini deneyerek yüzük ölçünüzü öğrenebilir veya yüzük ölçünüzden emin olmanızı sağlayabilirsiniz.

 

Yüzük Ölçüsü Hesaplama Yöntemleri

Yüzük ölçünüzü nasıl bulabileceğiniz konusunda bazı yöntemler var. Evde yüzük hesaplama veya cep telefonunuzda online yüzük hesaplama yöntemlerini sırasıyla inceleyelim.

Evde Yüzük Ölçüsü Bulma Yöntemi: Yüzük ölçünüzü öğrenmenin en basit ve doğruya en yakın sonucu için evde düz bir tel veya esneme yapmayan ip, kağıt parçası vb. cisim ile yüzük takacağınız parmağınıza 5 kez sarın. Son sardığınız nokta ilk başladığınız noktaya geldiğinde bu kısmı işaretleyin veya kesin. Sonrasında düzeltip bir cetvel ile uzunluğunu ölçün. Bu uzunluğu hesap makinasında 5 ‘e bölün. Ve aşağıdaki tablodan çevre yazan başlık altındaki değerlere karşılık gelen yüzük ölçünüzü bulun.

 

 

 

 

 

 

Yüzük Ölçü Halkaları Satın Alın: Yüzük ölçü halkaları ile ölçünüzü daha güvenli bir şekilde öğrenebiirsiniz. İnternetten kolayca ulaşabileceğiniz ve uygun fiyatları bulunan plastik halka şeklindeki yüzük ölçü aparatlarıdır. Bu aparatları alarak yüzük ölçünüzü doğruya en yakın şekilde öğrenme şansınız var. Ayrıca halkalar haricinde yüzük ölçü kemerleri de size yüzük ölçünüzü bulmada yardımcı olacaktır.

 

Online Yüzük Ölçüsü Öğrenme: Telefonunuz ile yapılabilen bu hesaplama yüzük ölçüsü öğrenmenin en pratik yöntemlerdendir. Telefonunuzun mobil işletim sistemine uygun (App Store, Google Play gibi) uygulama marketine girip arama alanında Ring Size ve benzeri kelimeler ile arama yaptığınızda karşınıza çıkan birçok yüzük ölçüsü bulma uygulaması göreceksiniz. Bu uygulamaların içeriklerini ve yorumlarını inceleyerek size en uygun olanını indirip yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz.

 

En Yakındaki Kuyumcuya Gidin: Eğer yakınlarınızda bir kuyumcu varsa en doğru yüzük ölçü hesaplama yönteminin bu olduğunu belirtmek isteriz.

 

Mevcut Yüzüğünüz ile Yüzük Ölçüsü Hesaplayın: Mevcutta kullandığınız ve parmağınıza tam oturan bir yüzüğünüz varsa yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Öncelikle milimetre (mm) ölçüleri gözüken bir cetvel bulmanız gerekecek. Cetvelin üzerine yüzüğünüzü yatay olarak yatırın. Metal kısmı haricindeki yüzüğün en geniş iç çapını boydan boya ölçün. Çıkan milimetre değerinin aşağıda yer olan tablodaki yüzük ölçüsü karşılığını bulun.

 

Aranızda evlilik teklifi için yüzük almak isteyenler olabilir. Yoksa yüzük ölçüsünü bilmiyor musunuz? Üzülmeyin, bunun için sevdiğiniz kişinin kullandığı başka bir yüzüğü bulup yukarıdaki yöntemlerden birini denemenizi öneririz.