Sercan Rona

Kasım Doğum Taşı: Sitrin

Kasım Ayı Doğum Taşı Sitrin

Kasım Doğum Taşı Sitrin taşıdır. Arjantin, Brezilya ve Madagaskar’da bulunabilen sarı-kahverengi rengi veya bal rengi görünümü olan bir taştır.


“Sitrin” kelimesi Fransızca “sarı” kelimesinden gelir ve tipik olarak soluk sarı, turuncu veya kahverengi renktedir. Bir kuvars çeşididir ve kolayca solmadığı için genellikle mücevherlerde bir pırlanta olarak kullanılmaktadır.
İlk olarak Hindistan’daki eski uygarlıklar tarafından keşfedilen sitrin, yüzyıllardır dürüstlüğü ve şefkati simgelemek için kullanılmıştır. Bir dekorasyon parçası olarak popüler hale gelmesi Viktorya döneminde oldu. Ayrıca zihinsel netliğinizi artırma yeteneğine sahip ve sabrınızı geliştirmenize yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Doğum Taşı ve Önemi

Dünyadaki birçok kültür, her değerli taşa kişiselleştirilmiş anlamlar atfeder, ancak inançlar arasında birçok benzerlik vardır.
Doğum taşları, yılın on iki ayı ve bunlara karşılık gelen zodyak işaretleri ile ilişkili taşlardır. Bir kişinin doğum tarihi genellikle bir ay ve o kişinin burcuyla ilişkilendirilir. Bu taşlar sırasıyla kardinal, toprak ve aşk taşlarını temsil eden renkler olan: Kırmızı, yeşil ve pembe olmak üzere üç renkte gelir.

Bir doğum taşı takmanın bir yolu, kişinin adının veya baş harfinin yazılabileceği bir yüzüğün üzerindedir. Ayrıca sevgiyi veya dostluğu simgelemek için takılara da yerleştirilebilir. Bazı insanlar her zaman etraflarında belirli bir mücevhere sahip olma içgüdüsel ihtiyacına sahiptir. Bu nedenle bazen daha fazla güç için doğum aylarına karşılık gelen birden fazla mücevher takarlar.

Sitrin Kullanmaya Başlamak İçin 5 Neden

1. Duygusal “tuzakları” ortadan kaldırır: Sizin için kurulan tuzakları kaldırdığına,
2. Enerji artırıcı: Enerjinizi belli bir düzeyde arttırdığına,
3. Yaratıcılığı ve özgüveni geliştirir: Kişiliğinizdeki yaratıcılığı ve özgüveni geliştirdiğine,
4. Öz disiplin ve problem çözme becerilerini artırır: Disiplininizi arttırdığına ve bu sayede problemlerinizi daha rahat çözüldüğüne,
5. Hayata daha dikkatli bir bakış açısı: Hayata daha dikkatli bir şekilde bakmaya başlandığına inanılmaktadır.